Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığı MYK, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasını Ziyaret Etti
MYK, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasını Ziyaret Etti

Kurum Başkan Yardımcımız Metin KARAMAN ile Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA’dan oluşan heyet Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası yeni çalışma ofisini ziyaret etti.

Ziyaret esnasında yapılan toplantıda Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Türkiye Başkan Vekili Sayın Mehmet Üvez Bankanın ülkemizde son yıllarda gerçekleştirdiği faaliyet ve destekler hakkında bilgiler verdi. Kurum Başkan Yardımcımız Metin KARAMAN, MYK ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası arasında geçmişte başarılı projeler uygulandığını belirterek Kurumlar arasındaki güçlü işbirliğinin yeni alanlarda sürmesini beklediğini ifade etti. Katılım sağlayan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası yerli ve yabancı Kıdemli sektör yöneticileri de özellikle yenilenebilir enerji ve Bilgi İşlem sektöründe bankanın çalışmaları hakkında detaylı bilgiler sundu.

Toplantıda, yenilebilir enerji ve bilgi işlem sektörlerine ilişkin güncel gelişmelerin araştırılması ve olası işbirlikleri için gerekli alt yapı ve hazırlıkların yapılmasına karar verilmiştir.

 

 

 
1670125384.375 - 04.12.2022 04:16:46 - 10.6.40.127 - [44.200.169.3]