Ulusal Europass Merkezi Bursa İşkur Kariyer EXPO’da!Ulusal Europass Merkezi, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen "İş ve Meslek Danışmanlığı Hizmetlerinin Geliştirilmesi Teknik Destek Projesi" kapsamında 5-6 Haziran tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilen İŞKUR Kariyer EXPO etkinliğine katılım sağladı. Gençlere; iş gücü piyasası ile ilgili bilgiler aktarmak, iş arama motivasyonu sağlamak, kariyer planlamalarına iş gücü piyasasının ihtiyaçlarına göre yön vermelerini sağlamak amaçlarıyla “Türkiye’nin İstihdam Vizyonunda İş Birliği” sloganıyla organize edilen etkinlikte Ulusal Europass Merkezi “AB Formatında CV Hazırlama ve Europass Araçlarıyla İş Fırsatlarına Erişim” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

070623-1

Emek piyasasında iş gücü arzı ve talebindeki dengenin kurulması açısından bireylerin beceri ve yeterliliklerinin doğru, anlaşılır ve şeffaf bir biçimde ortaya konması önemli bir yer tutmaktadır. Bu kapsam çerçevesinde rekabetin her geçen gün daha da arttığı günümüz iş dünyasında, iş gücü piyasasına girmek isteyen gençlerle, iş başvurularında ve mülakatlarda kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmenin Europass CV ve Niyet Mektubu ile mümkün olabileceği bilgisi paylaşıldı. Europass CV’nin hem sosyal beceriler hem de yaygın ve informal öğrenme ile kazanılan bilgiyi belgelediği için, adayın beceri ve yeterlilikleri konusunda işverenlere ve İK uzmanlarına bütüncül ve geniş bir çerçeve sunuyor olması konusunda katılımcılara ayrıntılı bilgiler aktarıldı.

070623-2

İŞKUR Kariyer EXPO, İş ve Meslek Danışmanlığı programlarından biri olan İş Kulübü etkinlikleri kapsamında sahada aktif olarak Europass yaygınlaştırma faaliyetleri yürüten İş ve Meslek Danışmanları ile iş birliği ve ilişkilerin güçlendirilmesi ile sonlandırıldı.