Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş.’ye Saha Ziyareti DüzenlendiKurumumuz tarafından yürütülen meslek standardı ve yeterlilik hazırlama/güncelleme çalışmaları kapsamında, sektör kuruluşlarının faaliyetlerini yerinde görmek ve olası işbirliği alanlarını değerlendirmek amacıyla saha ziyaretleri gerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda, gıda sektöründe yer alan mesleklerin yerinde görülmesi ve Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. tarafından yürütülen faaliyetlerin incelenerek olası işbirliği alanlarının değerlendirilmesi amacıyla, 01.06.2023 tarihinde Kurumumuz tarafından Ülker Bisküvi Sanayi AŞ’ye saha ziyareti gerçekleştirilmiştir.

020623-3

Saha ziyareti öncesinde düzenlenen açılış toplantısında, Kurum Başkanımız Sayın Cemal Cihan COŞKUN tarafından yapılan konuşmada, Kurumumuz faaliyetlerinin mevcut durumu ve yeni dönem kurumsal planlamamız hakkında bilgi verilerek, sektör kuruluşlarının mesleki yeterlilik sistemi içerisindeki önemine vurgu yapılmıştır.

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. Fabrika Direktörü Ahmet KÜÇÜKALİ tarafından yapılan konuşmada ise, Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. tarafından yürütülen faaliyetler aktarılmış ve yeterlilik sistemi kapsamında Öz Gıda İş Sendikası ile birlikte yürütülen faaliyetlerden bahsedilmiştir.

Toplantı kapsamında; gıda sektöründe hazırlanan ulusal meslek standardı ve ulusal yeterlilik çalışmaları ile sınav ve belgelendirme faaliyetleri hakkında Öz Gıda İş Sendikası ve MYK tarafından bilgilendirme sunumları yapılmış ve karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

Açılış toplantısının ardından, Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. ev sahipliğinde organize edilen, Öz Gıda İş Sendikası yetkilileri ile birlikte Kurum Başkanımız Sayın Cemal Cihan COŞKUN, Başkan Yardımcımız Yaprak AKÇAY ZİLELİ ve personelimizden oluşan heyetin katılım sağladığı saha ziyareti gerçekleştirilmiştir.

020623-4

Saha ziyareti kapsamında Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. üretim birimleri ziyaret edilmiş ve üretim alanında icra edilen meslekler yerinde gözlemlenerek, yayımlanan ulusal meslek standardı ve ulusal yeterlilikler çerçevesinde incelemeler yapılmıştır.

020623-5

Saha ziyareti sonrası ÜLKER Bisküvi Sanayi A.Ş. ve Öz Gıda İş yetkilileri ile olası işbirliği alanları konusunda değerlendirmelerde bulunulmuş ve ziyaret tamamlanmıştır.

020623-6